Všeobecné otázky

3Dee

muvman

oyo

swopper

swoppster

muvmat

Všeobecné otázky

Čo robí Aeris výrobky tak odlišné od iných kancelárskych stoličiek?

Aeris stoličky podporujú a povzbudzujú pohyb osobitným spôsobom. Sú jediní, s pohybom stoličky v 3. dimenziách. Konvenčné kancelárske stoličky - dokonca aj tie , ktoré majú názov " ergonomické " – sú statické stoličky bez možnosti pohybu v kancelárii a na iných pracoviskách. Statické sedenie môže prispieť k svalovej atrofii a nesprávnej pozícii v sede, tzv. „krivenie sa“.  Čo patrí k prvým príznakom chorôb, nie len chrbtice.

Aeris preto úplne prepracoval sedenie na pracovisku a prišiel s jedinečným konceptom 3D ergonómie. Základná koncepcia Aeris 3D Ergonómia je jednoduchá a "prirodzená": kreslo sleduje pohyb tela a nie naopak. Výsledok : prirodzené sedenie, riadený pohyb hore a dole v kombinácii s držaním tela a optimálnym pohybom do strán, dopredu a dozadu . Aeris stoličky podporujú a podnecujú intuitívne pohyby človeka. Vedú telo opätovnému prijatiu prirodzených zákonitostí pohybu.

Sú produkty Aeris trvalo udržateľné a šetrné k životnému prostrediu?

Aeris kladie veľký dôraz na udržateľnosť, šetrnosť k životnému prostrediu a predovšetkým zdravotnú nezávadnosť svojich výrobkov. Prísne kontroly a starostlivé dodržiavanie pravidiel nad rámec rôznych národných a medzinárodných smerníc (OEKO-TEX ® Standard 100, TOXPROOF, atď.), sú zavedené ako štandard pre výrobné procesy, materiálové cykly a výber dodávateľov. Produkty Aeris sú trvalo, opraviteľné a prakticky 100% recyklovateľné. 

Produkty Aeris sú tiež udržateľné v ich použiteľnosti Pomáhajú svojim užívateľom udržiavať sa v kondícii, zdravý a dlhšej mobilite. V neposlednom rade: Aeris výrobky majú enormne dlhú životnosť. Výroba v Nemecku je tiež zárukou kvality.

Musíme nakúpiť priamo v OHD Bratislava?

Spoločnosť Aeris má rozsiahlu sieť svojich predajných miest, aby bola čo najbližšie k svojim zákazníkom. V tomto duchu pristupuje ku svojim klientom aj spoločnosť OHD, ktorá má tiež rozsiahlu sieť svojich partnerov po celom Slovensku. Na týchto miestach si viete stoličku pozrieť a vyskúšať.

Ako prebieha nákup stoličky?


Po zadaní objednávky do systému Vám príde mail o jej zaevidovaní s potvrdením špecifikácie. V prípade nejasností Vám budeme volať, aby sme si potvrdili špecifikáciu.

Následne Vám bude zaslaná zálohová faktúra na 70% z celkovej ceny objednávky. Po jej úhrade a potvrdení termínu od dodávateľa Vás budeme kontaktovať ohľadom termínu dodania. Mailom obdržíte doklad o prijatej platbe. Doplatok Vám bude vyfakturovaný pri dodaní stoličky. V prípade nejasností sme Vám k dispozícii.

Je možné testovať ktorúkoľvek verziu swopperu?

Akúkoľvek zdravotnú stoličku swopper je možné testovať a v prípade väčších spoločností je možnosť stoličku zapožičať.

Ktorá 3D aktívna kancelárska stolička je pre mňa lepšia, Swopper alebo 3Dee? 

Nie je možné, dať všeobecnú odpoveď na túto otázku. Obidva produkty poskytujú neobmedzene 3D aktívne sedenie - ale sú optimalizované pre rôzne typy užívateľov. Ak chcete mať dostatok pohybu pri sedení, v tom prípade je Swopper pre vás najlepší. Swopper vám dáva voľnosť pohybu až 360 ° a 3D ergonómiu. 

3Dee je ideálny pre tých, ktorí chcú sedieť čo najviac prirodzene, zdravo, bez zbytočných nastavovaní, pre tých, pre ktorých je dôležité, aby mala vzhľad kancelárskej stoličky a zároveň plne využívala inovatívne operadlo s bedrovou opierkou. 

Prečo 3Dee nemajú podrúčky? 

Zámerne sme vynechali opierky na všetkých našich stoličkách, pretože opierky obmedzujú prirodzený pohyb, ktorý výslovne chceme podporiť. Rovnako tak nie sú potrebné na 3Dee ako aj na všetkých Aeris produktoch. Pomoc pri sede a stoji vytvára patentovaná pružina, ktorá to robí "automaticky".

Aký je rozdiel medzi 3Dee a inými kancelárskymi stoličkami? 

Druh a rozsah pohybu je jedinečný. 3Dee je 1. inovatívna kancelárska stolička na svete s 3D pohybom. Poskytuje voľný, prirodzený pohyb v ostrom kontraste k ostatným kancelárskym stoličkám s ich pevným, často lineárnou alebo dvojrozmernou možnosťou pohybu. Pohyb hore a dole, do bokov a prirodzené naklápanie - 3D technológia, poskytuje viac než dvakrát toľko voľnosti pohybu než bežné kancelárske stoličky.

Aký je rozdiel medzi stojaco/sediaciou stoličkou a Muvman variabilnou stoličkou? 

Štandardné stojaco/sediace stoličky sú často kompromisné riešenie. Umožňujú ergonomicky priaznivejšie vyššie sedenie, ale sú obmedzené vo svojich funkciách. Často sú nestabilné a nakláňajú sa.Niektoré dovoľujú sedenie len v jednej výške. Iné vás nútia sedieť v nepohodlnej vzdialenosti od pracovnej plochy a vyprovokujú zhrbené držanie tela. Mnoho z nich má len obmedzené nastavenie výšky, niektoré majú nepríjemné sedadlá ... 

Muvman prakticky umožňuje sedenie/ státie v rôznych výškach. Nejde o bežné sit/stand sedenie. Je optimálny pre ergonomicky perfektné sedenie pri výškovo nastaviteľných stoloch, vysokých pracovných stoloch, na recepciách, pri informačných pultoch, atď.

Kde sa dá použiť Muvman? 

Všade tam, kde je požadované variabilné sedenie - na výškovo nastaviteľné stoly, vysoké pracovné stoly, zdvihnutí pracovnej plochy, pulty, pokladne, recepcie, ale aj pre prácu v kuchyni, pri žehlení a prehrávaní hudby. Muvman sa vzťahuje na všetky sedacie výšky medzi 51 cm a 84 cm a medzi 60 cm a 93 cm.

Kde odporúčate oyo použiť?

Oyo môžete použiť prakticky kdekoľvek a pre všetky druhy zónv domácnostiach i v kanceláriách.  Je vhodná k jedálenskému stolu, v kútiku na čítanie, pri krbe, pri sledovaní televízie, ako praktická mobilná pracovná stolička alebo jednoducho vo vašej obývačke alebo spálni ako doplnok. V kancelárii ju využijete rovnako dobre okolo konferenčného stola, v čakárňach, na recepcii, rovnako ako v hotelových lobby a obchodoch. Šesť farieb vám umožní jemne splynúť s dizajnom interiéru, alebo naopak vyniknúť. Oyo je mimoriadne variabilné.

Aký je správny spôsob sedenia na oyo?

Neexistuje „správny“ spôsob sedenie pre oyo. Môžete na nej sedieť podľa toho, ako potrebujete, chcete, či ako to práve cítite. Smerom dopredu,dozadu, na stranu - akokoľvek. Pokiaľ je to zábava. Všetky spôsoby sedenie na oyo sú pohodlné. Ak vám vyhovujú všetky, meníte ich podľa aktuálnej potreby.Mnohí hovoria, že keď sedíte bokom, môžete sa naozaj pritiahnuť. Iní zbožňujú húpanie – pohyb pri telefonovaní! Alebo sedieť obkročmo a opierať hrudník o opierku chrbta pri brainstormingu, hľadaní nových nápadov, potrebe uľaviť chrbtu pri dlhšom sedení na ergonomickej stoličke, či oddychu a zábave so svojím smartfónom,… Vyskúšajte si to!

Je oyo vhodná ako pracovná stolička?

Ak nemusíte tráviť dlhý čas sedením za stolom, môže vám oyo dokonca ušetriť ďalšiu kancelársku stoličku. Je tiež ideálny pre malé byty,alebo tam, kde máte málo miesta. Hoci oyo nie je navrhnuté ako 8-hodinovákancelárska stolička, je možné je použiť ako kancelársku stoličku. Sedenie jev eľmi individuálna záležitosť, takže najlepšie je vyskúšať si to a zistiť, či oyo funguje vo váš prospech. 

Môžem lyžinovú podnož používať na všetkých typoch podlahových povrchov?

Univerzálna lyžina je vhodné pre prakticky akýkoľvek typ podlahy. Odporúčame však, aby ste pre veľmi citlivé podlahy z dreva a prírodného kameňa urobili mimoriadne opatrenia. Každá oyo má v balení aj flisovú pásku, ktorú môžete namontovať na spodok podnože.

Môžem na oyo nastaviť výšku?

Oyo má pevnú výšku sedadla 48,5 cm. To je štandardná výška,ktorá je vhodná pre väčšinu ľudí. Rám dvojitej rúrkovej ocele nie je možné nastaviť.

Ako správne sedieť na swopperi?

Posaďte sa na stred stoličky swoppera tak, aby sa pružinová podpera stala predĺžením chrbtice. Udržujte svoju rovnováhu a obe nohy na podlahe.

Panva by mala byť o niečo vyššie ako kolená, aby sa vytvoril otvorený uhol medzi bokmi a kolenami, čo je potrebné pre dobrú cirkuláciu krvného obehu. Niekoľkokrát sa odrazte a potom sa automaticky posadíte rovno. Vaša bránica sa uvoľní a budete dýchať hlbšie. To zlepšuje prívod kyslíka do tela a hlavy, čo zvyšuje sústredenie a intelektuálny výkon.

Ak používate swopper pri práci,stačí presunúť váhu, aby ste posunuli sedák k svojmu stolu. Swopper automaticky privedie vaše telo do polohy, v ktorej sa chrbtica pohybuje voľne a vzpriamene nad mierne naklonenou panvou. To udržuje chrbát rovno a  automaticky máte správnu polohu sedenia. Struna swoppera absorbuje tlak pre naklonenie dopredu, ktorý musí vaša chrbtica zvládnuť na bežných kancelárskych stoličkách a vedie k hrbeniu sa pri sedení.

Na čo je dobré "swoppovanie"?

Swopping posilňuje chrbtové svaly - svalovýkorzet a stimuluje výživu medzistavcových platničiek. Okrem toho zabraňujepreťaženiu nôh a po celý deň sa cítite fit. Na swopper si sadnete automaticky  správne a tým zabránite bolestiam chrbta. Sedenímna swopperi s 3D pohybom pri práci môžete urobiť niečo pre svoje zdravie beztoho, aby ste si to všimli, čo je veľmi praktické!

Môžem sedieť celý deň bez operadla?

Áno. Pretože môžete pracovať aj bez operadla.Swopper je navrhnutý tak, aby ľudská bytosť mohla robiť to, k čomu je stavaná, aj keď sedí – k pohybu. Kedykoľvek sa pohnete, nepotrebujete opierku chrbta, "swoppujete".

To je tá pravá odlišnosť od bežných „ergonomických“ stoličiek, na ktorých potrebujete chrbtovú aj lakťovú podporu, pretože sedíte dlhé obdobie bez pohybu. Vaše svaly nie sú stavané na dlhé hodiny držať telo v jednej pozícii. Pri statickom sedení je napätie a bolesti chrbta prakticky nevyhnutným výsledkom sedenia. Svaly sa stávajú slabšími, atrofujú a sú menej schopné vykonávať svoju primárnu funkciu: udržiavať telo vo vzpriamenej polohe bez defektov ako je napríklad vysunutie, degenerovanie, stlačenie medzistavcových platničiek,  herniu disku, skoliózu a iné.Na swopperi je váš chrbát stále aktívny. Pohyb trénuje a posilňuje chrbtové svaly a vytvára pevný svalový korzet okolo chrbtice.

Ak sa v začiatkoch sedenia na swopperi cítite stuhnuto, je to dobré znamenie. Svaly, ktoré doteraz neboli zapájané „ležali spiace“, by sa mali znova prebudiť. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je naozaj sa odraziť vo všetkých smeroch. To zvyšuje krvný obeh v svaloch, trénuje ich a stimuluje odbúranie škodlivých látok, ktoré vám spôsobujú bolesť.

Všeobecne platí, že pohyb je najlepší predpis pre bolesti chrbta.

Sedadlo swoppera je tvrdé ...

Ak cítite svoje sedacie svaly, je to znamenie, že ste sedeli príliš dlho bez pohybu. Je potrebné sa na chvíľku postaviť a prejsť, alebo presunúť panvu do rôznych smerov. Skúsenosti ukazujú, že po chvíli si zvyknete na sedenie na swopper a už si nevšimnete svoje ischial tuberosities/sedacie hrboly.

Sedacie hrboly sú kosti vyvinuté prírodou na sedenie - nie však na niekoľko hodín strnulého držania v jednej a tej istej sediacej polohe. Ak cítite svoje ischial tuberosities zas a znovu, keď sedíte na swopperi viac ako na iných stoličkách, je to preto, že stolička swopper je klenutá nahor. Vypuklý sedák je navrhnutý z jedného dobrého dôvodu: výsledné rozdelenie tlaku na ischiálne hrboly automaticky spôsobí, že chrbtica sa nakloní mierne dopredu v bedrovej oblasti (lordóza), čo zodpovedá prirodzenému zakriveniu chrbtice pri státí. Bežné sedadlá, ktoré majú často rovnú sedaciu plochu, majú opačný účinok na chrbticu.

Pre tých, ktorí sú citlivejší, odporúčame odpruženie TEMPUR na sedáku. Táto špeciálna pena rozdeľuje tlak na viac ložísk.

Je swopper k dispozícii aj s iným poťahom sedadla?

Áno. V zásade môžete mať akýkoľvek poťah, ktorý chcete, pokiaľ je materiál vhodný a naši čalúnnici ho môžu použiť na špeciálne odpruženie.

Vybrať si môžete z rôznych materiálov a farieb z nášho širokého sortimentu. Ponúkame swopper v mnohých atraktívnych farbách; s umývateľným povrchom Softex v čiernej farbe; s bielym multifunkčným poťahom CARE alebo čiernou kožou PREMIUM.

Pre ktorú vekovú skupinu je swoppster vhodný?

Swoppster je ideálnym spoločníkom pre vaše dieťa od materskej školy až po koniec základnej školy. Výšku swoppsteru môžete nastaviť tak, aby „rástol“ s vaším dieťaťom. Tvrdosť pružiny nastavíte veľmi ľahko pre akúkoľvek hmotnosť do 50 kg. Existujú dokonca dve nastavenia pre stupeň pohybu. Nižšie uvedená tabuľka obsahuje niektoré pokyny. Swoppster je správne nastavený, keď sa na ňom dieťa cíti dobre.

Keď vaše dieťa vyrastie z veku swoppsterov, nemusí sa vzdať pohybu pri sedení. Môže pohodlne a zdravo sedieť na swopperi s pružinou SMALL, ktorá je optimalizovaná pre hmotnosti od 40kg do 80kg

Tabuľka skupín

Ako správne nastaviť swoppster?

Swoppster môžete individuálne nastaviť tromi spôsobmi, aby ste ho prispôsobili výške a hmotnosti vášho dieťaťa a podľa toho, koľko pohybu si potrebuje vychutnať.

Nastavenie výšky
Pomocou páky pod sedadlom si deti môžu swoppster ľahko nastaviť na svoju obľúbenú výšku. Otvorený uhol medzi stehnom a dolnou časťou nohy by mal byť v ideálnom prípade tesne nad 90 °. Odporúčame tiež správne nastaviť výšku detského stola.

Nastavenie tvrdosti pružiny pre vertikálny pohyb
Môžete nastaviť tvrdosť pružiny tak, aby zodpovedala hmotnosti vášho dieťaťa a aby umožňovala viac alebo menej odrazu podľa želania vášho dieťaťa. Pre deti, ktoré nevážia veľa alebo pre maximálny odraz, otáčatje kolesom na spodnom konci pružiny smerom dole. Pre väčšie deti alebo pre znížený odskok otáčajte kolesom nahor. Optimálne nastavenie je, keď sa vaše dieťa môže voľne pohybovať vo všetkých smeroch bez prekážok.

Bočný pohyb
Bočná flexibilita swoppsteru je rozhodujúca pre väčší pohyb pri sedení. V závislosti od hmotnosti dieťaťa existujú dve rôzne nastavenia. Swoppster je z výroby nastavený so "základným flexom" flexibilným nastavením pre deti s hmotnosťou od 30kg do 50kg. Pri nastavovaní bočnej flexibility pre deti s hmotnosťou od 15 kg do 30 kg postupujte nasledovne. Otočte swoppster hore nohami, otočte viečko mierne doľava a vyberte ho. Odstráňte ohyb, ktorý teraz vidíte a vymeňte ho tak, aby bolo viditeľné označenie "soft flex". Nasaďte kryt a utiahnite ho doprava. PRIPRAVENÉ.

Ako odstránim škvrny z poťahu?

Swoppster sa čistí veľmi ľahko. Okamžite odstráňte škvrny vlhkou handričkou. Na odolné škvrny použite malé množstvo mydlovej peny. Vlhká handrička s malým množstvom mydla alebo bez neho je tiež postačujúca pre kryt a základňu.

Z čoho je podložka muvmat vyrobená?

Vnútorná reliéfna štruktúra je vyrobená z EPP expandovaného polypropylénu. EPP je flexibilný a odolný voči nárazom. Táto konštrukcia je pokrytá mäkkou polyuretánovou (PU) integrálnou penou. Penový materiál je pohodlný a mäkký, má tlmiaci účinok a umožňuje, aby ste cez nňu cítili vnútornú štruktúru. Jeho povrch zároveň robí povrch materiálu robustným a ľahko sa čistí. Na dokonalú ochranu sa aplikuje povrchová úprava PU.

Môžem čistiť muvmat podložku?

Áno, podložku je možné čistiť vlažnou vodou a neutrálnym čistiacim prostriedkom.

Je možné čistiť muvmat dezinfekčným prostriedkom?

Áno, je. Obsah alkoholu v pracom prostriedku by však nemal presiahnuť 5% (napr. Čistiaci prostriedok na sklo). Podložka sa nesmie čistiť abrazívnym čistiacim prostriedkom alebo čistiacim prostriedkom s vysokým obsahom alkoholu.

Kde sa muvmat vyrába?

Aeris muvmat sa vyrába v Nemecku.

Môja podlažka sa posúva, je to v poriadku?

Áno, je to v poriadku. Protišmykové podložky na zadnej strane vstupujú do platnosti, keď je na rohož aplikovaná záťaž, to znamená, keď na nej stojíte. Akonáhle vystúpite z rohože, môže „skĺznuť“, čo vám umožní pohodlne ju odtlačiť nabok (ak ju občas nevyžadujete).

Ak by ste chceli zvýšiť stabilitu rohože, odporúčame použiť nekĺzavú podložku zo sieťoviny, ktorú môžete získať v každom obchode.

Môžem ísť na podložku v topánkach? Ak áno, cítim jej účinok?

V zásade platí, že čím tenšia podrážka, tým lepší účinok na nohy a chodidlá. Na rohožku môžete ísť v topánkach okrem topánok s vysokým opätkom, ktoré by muvmat poškodili. Samozrejme, najlepší účinok pre telo a nohy má státie na podložke bez obuvy, na boso.

Na akom povrchu môžem muvmat rohožku použiť?

Muvmat môže byť v podstate použitý na akomkoľvek povrchu, od tvrdých podláh až po mäkké povrchy. V závislosti od podmienok na zemi sa môže príležitostne vyskytnúť vizuálne opotrebenie protišmykových podložiek na spodnej strane muvmatu; čo nemá vplyv na jeho funkčnosť.

Vyskúšajte naše zdravotné stoličky

V prípade záujmu o testovanie produktu vyplňte prosím formulár a my Vás budeme kontaktovať. 
Testovať môžete ktorýkoľvek z produktov podľa osobnej potreby na 3-7 dní, zatiaľ v rámci Bratislavy.

Vyberte produkt, o ktorý máte záujem: