Klasické sedenie a Swopper aktívne, dynamické sedenie

Ergonomické sedenie patrí k zdravšiemu typu sedenia, avšak človek je stvorený pre pohyb, ktorý je pre neho prirodzený. Dynamické sedenie je najprirodzenejšie pre človeka a preto aj najzdravšie.

3D pohyb do všetkých strán - Jednoducho a zdravo

Aeris prináša prirodzený pohyb do pracovného prostredia a nevyžaduje netradičné riešenie. Koncept 3D ergonómie je toho ukážkovým príkladom. Prakticky všetky diely stoličky swopper boli špeciálne vyvinuté v aeris.

Na rozdiel od iných spoločností aeris investuje do výskumu pohybu. Implementuje také inovácie pre aktívne sedenie, ktoré sú vhodné, ľahko implementovateľné, praktické a užívateľsky orientované. Výsledok: aeris kancelárske stoličky zahŕňajú až 192 zložiek a patentovaných technológií, ktoré spolu vyhrali množstvo ocenení za inovácie, dizajn a funkčnosť.
A najzásadnejším merítkom je veľa spokojných sediacich.

Konvenčné sedenie. V dnešnej modernej dobe trávime až 80% času v sede. Tradičné kancelárske stoličky nám umožňujú podoprieť si ruky, bedrovú aj hrudnú časť chrbtice, uvoľniť sa na stoličke na pár minút a opäť začať pracovať. Vždy však musíme zmeniť jej nastavenia, myslieť na pravidlá správneho ergonomického sedenia a vo chvíli, keď sme nastavenie zmenili, stolička je opäť statickou.

Ergonómia je odbor, ktorý sa zaoberá ochranou zdravia a pohodlím pri práci, správnym rozvrhnutím pracovného miesta, osvetlením a podobne, v súlade so zaistením čo najväčšej efektivity práce pri maximálnom pohodlí užívateľa. Jej cieľom je podporovať zdravie človeka pri práci.

V minulosti sa tvrdilo, že jediné správne sedenie je byť vystretí a nehýbať sa. Človek sa hýbe od svojho počatia. Nie je stvorený pre statický život a tento princíp využíva aj dynamické sedenie. Správať sa prirodzene, pohybovať sa po celú dobu aj v čase pracovného procesu. To je dôvod, prečo je dnes dynamické sedenie považované za najprirodzenejší spôsob sedenia a teda aj najzdravší. Už samotný názov napovedá, že ide o sedenie v pohybe. Svoje sedenie meníte tak často, ako vám to vyhovuje.

FAKTY o sedení:
Nedostatok pohybu má drastické dôsledky.

Chronické bolesti chrbta a napätie, poškodenie medzistavcových platničiek a kĺbov, rovnako tak kardiovaskulárne ochorenia a nedostatok koncentrácie. Nedostatočné dodávky kyslíka sú často dôsledkom mnohých hodín pasívneho sedia deň čo deň. Niet divu, keď si uvedomíte, že v priebehu pracovného života strávite asi 80.000 hodín v sede!

  • 40% mužov a 31% žien sedí dlhšie ako 4 hodiny denne pred televízorom alebo počítačom. 
  • Administratívni pracovníci strávia asi 80.000 hodín svojho pracovného života v sede. 
  • 50% pacientov s bolesťami chrbtice sa pravidelne vracia k lekárovi a ich bolesť je chronická.
  • Dospelý strávi asi 11,5 hodiny denne v sede, 7-8 hodín spánku a v priemere len asi pol hodiny chôdzou alebo jazdou na bicykli.
  • 80% obyvateľov priemyselných krajín trpí občas bolesťami chrbta.
  • Sedenie znižuje dĺžku života. U mužov sediacich v priemere 6 a viac hodín denne je o 20% vyššia úmrtnosť, než u tých, ktorí sedia nie viac ako 3 hodiny denne.
  • 64% ľudí, ktorí sa vo svojej profesii pohybujú sa cíti dobre alebo veľmi dobre. Je to viac ako tých, ktorí v práci sedia (57%). 90% zamestnancov by chceli mať viac príležitostí k pohybu pri práci.
  • 95% kancelárskych stoličiek nie je nastavených správne.
  • Pred 100 rokmi, zamestnanec išiel v priemere 20 kilometrov denne. Dnes ideme pešo v priemere približne 1 km za deň.
  • Lekári odporúčajú 10.000 krokov denne. Office pracovníkom sa podarí spraviť v priemere len 2000 až 3000 krokov denne

Zložiť swopper je hračka.  Swopper video vám ukáže, ako krok za krokom jednoducho zložiť všetky diely. Nasadiť, pár krát skočiť hore, dole, silno zatlačiť a je pripravený na použitie!

Vyskúšajte naše zdravotné stoličky

V prípade záujmu o testovanie produktu vyplňte prosím formulár a my Vás budeme kontaktovať. 
Testovať môžete ktorýkoľvek z produktov podľa osobnej potreby na 3-7 dní, zatiaľ v rámci Bratislavy.

Vyberte produkt, o ktorý máte záujem: