Kŕčové žily a zdravé sedenie

správna cirkulácia krvy, opuchnuté nohy, trombóza, hemoroidy
 
 • Prekladáte si nohu cez nohu?

 • Trápia vás kŕčové žily či iné choroby spôsobené aj nesprávnym sedením?

  Nohu cez nohu som si prekladáme z rôznych príčin. Deti s tým začínajú preto, lebo napodobňujú nás dospelých. Mladé dievčatá a ženy, pretože to vyzerá "sexy", alebo potrebujú niečo skryť napr. nervozitu, strach, nízke sebavedomie, obrana...alebo len preto, lebo chceme čo najlepšie vyzerať. Bez rozdielu pohlavia a veku. Časom sa z toho stáva zlozvyk, bez ktorého už nevieme byť a začínajú sa naše zdravotné problémy.

  Stehenná kosť sa vďaka efektu páky - fyzika, a malých vibrácií z voľne spustenej nohy vysúva z bedrového kĺbu. Keď sa postavíme, napnuté svaly bránia kĺbu aby sa vrátil do normálneho stavu a noha zostane "dlhšia" aj keď si to neuvedomujeme a preto sa nám po postavení ťažšie chodí. Toto nás núti opätovne prekladať nohu cez nohu, pretože potrebujeme odľahčiť bedro. Hľadáme pohodlnejšiu polohu a tým sa nám kosť opäť a opäť vysúva z kĺbovej jamky. Je to taký začarovaný kruh.

  Okrem toho prekladanie nôh bráni správnej cirkulácii krvi, vďaka čomu vznikajú kŕčové žily, opuchy a upchatie ciev. Sedenie v pohybe umožňuje lepšie prekrvenie, v žilách sa nehromadí krv čo zabraňuje vzniku kŕčovým žilám, trombózam, hemoroidom.

  Zlá cirkulácia krvi  môže viesť k poruchám koncentrácie, nepozornosti, či strate energie. Nedostatočné prekrvenie jednotlivých hemisfér spôsobuje bolesti hlavy, závraty, migrény. Nakláňanie sa na jednu stranu, spôsobuje neprirodzené zakrivenie chrbtice, skolióza.

  Vyskúšajte prvú zdravotnú pracovnú stoličku 3 Dee, či swopper, ktoré vám uľahčia pri vašich bolestiach. Ide o aktívne dynamické sedenie odporúčané poprednými ortopédmi zo Slovenska, Nemecka aj Holandska a USA.